Ecovia Intelligence to specjalistyczna firma badawczo-doradcza i szkoleniowa z siedzibą w Londynie. Od 2001 roku Koncentruje się ona na monitorowaniu rozwoju globalnych branżach produktów etycznych. Oto progozowane przez nią trendy:
Produkty zrównoważone
Wprowadzane będą nowe produkty z zielonymi atrybutami. Produkty bezwodne, takie jak szampony w kostce, stałe środki nawilżające i maski w płachcie, będą nadal zyskiwać na popularności w tym roku. Inne zrównoważone produkty, które zyskują na popularności, obejmują produkty przyjazne dla mikrobiomu i produkty wielokrotnego użytku.
Etyczne etykiety
Liczba etykiet etycznych w branży kosmetycznej będzie nadal rosła. Naturalne i organiczne to najbardziej ugruntowane marki: COSMOS i Natrue to wiodące standardy, posiadające odpowiednio ponad 35 000 i 6400 certyfikowanych produktów. Inne popularne oznakowania ekologiczne to Nordic Swan, Fairtrade, Non-GMO i Climate Neutral.
Kosmetyki roślinne
Ponieważ coraz więcej konsumentów przechodzi na wegański styl życia i/lub ogranicza spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego, poszukują kosmetyków na bazie roślin. Oczekuje się, że więcej marek będzie reklamować swoje produkty jako wegańskie.
Składniki wolne od wylesiania
Rosnące obawy konsumentów dotyczące wylesiania zachęcają organizacje do opracowywania ekologicznych składników. Holendersko-indonezyjskie przedsiębiorstwo Forestwise zajmuje się sprzedażą masła i olejów wytwarzanych z surowców dzikich, pochodzących z lasów Borneo. Są sprzedawane jako składniki lasów deszczowych.
W ubiegłym roku w USA wprowadzono Palmless jako alternatywę dla oleju palmowego; Materiał ten, pod względem chemicznym prawie identyczny z olejem palmowym, jest sprzedawany jako niepowodujący wylesiania. W Europie NoPalm Składniki i Ęio tworzą alternatywy dla oleju palmowego z produktów ubocznych rolnictwa. Spodziewaj się, że w tym roku pojawi się więcej takich składników.
Zielone opakowanie
Odejście od jednorazowych tworzyw sztucznych zachęca marki kosmetyczne do eksperymentowania z nowymi materiałami opakowaniowymi. Bambus, wosk pszczeli, wióry drzewne, włókna rolnicze i inne materiały pochodzenia biologicznego trafiają do opakowań kosmetyków. Niektóre marki szukają opakowań rozpuszczalnych i nadających się do kompostowania.
Deklaracje marketingowe i greenwashing.
W tym roku twierdzenia dotyczące marketingu ekologicznego zostaną poddane większej kontroli, ponieważ organy regulacyjne wprowadzą nowe przepisy. Parlament Erupejski wydał zgodę na przyjęcie nowej dyrektywy, która będzie wymagać od firm uzasadniania twierdzeń dotyczących ochrony środowiska lub zrównoważonego rozwoju, jakie będą przedstawiać w odniesieniu do swoich produktów (wkrótce napiszemy więcej na ten temat).