Strona główna » Magazyn » Miejsce spotkań liderów branży żywnościowej

Miejsce spotkań liderów branży żywnościowej

kwi 8, 2024 | Aktualności, Wydarzenia

Warszawa, 16-18 kwietnia – Targi WorldFood Poland, kluczowe wydarzenie dla sektora spożywczego w Europie Środkowo-Wschodniej, zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się w EXPO XXI w Warszawie. Jako miejsce spotkań dla biznesu i wymiany wiedzy, WorldFood Poland 2024 zgromadzi profesjonalistów zarówno z Polski, jak i z zagranicy, oferując bogaty program konferencji, debat, konsultacji branżowych. To wszystko pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesława Siekierskiego, oraz przy wsparciu licznych partnerów instytucjonalnych, merytorycznych i medialnych.

Program i atrakcje
Tegoroczna edycja targów WorldFood Poland zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie z bogatym programem konferencji, paneli dyskusyjnych i warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję do uczestnictwa w dyskusjach na tematy aktualne dla branży, takie jak zrównoważony rozwój, innowacje technologiczne, nowe trendy konsumenckie, a także przyszłość sektora żywności.

Konferencje i panele dyskusyjne
Wybitni eksperci, liderzy branży oraz przedstawiciele wiodących firm spożywczych będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas szeregu konferencji i paneli dyskusyjnych.



Pierwszy dzień, 16 kwietnia, poświęcony będzie m.in. tematyce zrównoważonej produkcji
i przetwórstwu żywności. W obliczu rosnącej potrzeby ochrony środowiska i zasobów naturalnych, wprowadzenie systemu kaucyjnego na opakowania po napojach stanowi istotny krok ku gospodarce
o obiegu zamkniętym i zrównoważonemu rozwoju w branży napojowej. Jakie wyzwania niesie ta zmiana dla całego łańcucha dostaw – od producentów po konsumentów? Jakie działania można podjąć, by zmniejszyć potencjalne ryzyka związane z systemem, który dotyczy 16 miliardów opakowań rocznie? Rozważania na ten temat będziemy kontynuować podczas debaty organizowanej przez PFPŻ ZP pt. „Zielony Ład w praktyce: implementacja systemu kaucyjnego w Polsce”, gdzie wraz z panią Anitą Sowińską, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, będziemy szukać odpowiedzi na te palące pytania. Tego samego dnia odbędą się również 2 debaty organizowane przez Krajową Radę Suplementów Diety i Odżywek (KRSiO) orazThe European Federation of Associations of Health Product Manufacturers (EHPM). Dyskusje te będą poświęcone jakości produktów prozdrowotnych oraz kluczowym wyzwaniom stojącym przed branżą. Zagłębimy się w tematy dotyczące regulacji i kontroli jakości tych produktów, a także omówimy przyszłość produktów prozdrowotnych w Europie, analizując aktualne tendencje i potencjalne kierunki rozwoju. Równolegle na drugiej scenie w Hali 2 odbędzie się całodniowa konferencja Spring Agenda organizowana we współpracy w PK Components, skupiająca się na zagadnieniach prawnych i jakościowych dotyczących importowanych surowców do produkcji żywności i suplementów diety, nowych wymagań dla opakowań oraz kwestii patentowych i kontraktowych w produkcji.

Drugiego dnia, 17 kwietnia, konferencje będą poświęcone szerokiemu spektrum tematów związanych z branżą spożywczą, począwszy od zrównoważonego biznesu i optymalizacji łańcucha dostaw, przez strategie wejścia na rynek detaliczny, po efektywne techniki marketingowe. Uczestnicy dowiedzą się, jak unikać typowych błędów w komunikacji z kupcami, przyciągać uwagę konsumentów, efektywnie zarządzać sklepem internetowym oraz wykorzystywać nowoczesne technologie i influencer marketing w celu zwiększenia swojej obecności na rynku. Wiedzę w tym zakresie będą przekazywać eksperci i praktycy bazujący na swoim wieloletnim doświadczeniu: 24/7Communication, NewCold, RetailPoland, Fruits2Retail, Kantar, Tribe47.com, Eura7 oraz Tears of Joy.
Trzeci Dzień, 18 kwietnia, program konferencji skupi się na przyszłości roślinnych start-upów i wpływie nowych trendów żywnościowych na tradycje, eksplorując rozwój i percepcję żywności roślinnej w Europie, w tym trendy konsumenckie i wyniki badań dotyczące białek roślinnych. Omówione zostaną również standardy certyfikacji dla produktów wegańskich i wegetariańskich oraz wyzwania komunikacyjne związane z promocją żywności roślinnej w kontekście kulturowym. Partnerami merytorycznymi tego dnia są Proveg, Roślinnie Jemy, Euromonitor International, foodtech.ac oraz V-Label.

Wystawcy i nowości produktowe
Tegoroczna edycja WorldFood Poland zgromadzi ponad 300 wystawców z 30 krajów, prezentujących szeroki zakres produktów, od lokalnych wyrobów prezentowanych na stoiskach regionalnych (Mazowieckie, Podkarpackie i Południowa Warmia) po egzotyczne smaki
z najdalszych części globu, a także nowoczesne technologie w dziedzinie produkcji, pakowania i dystrybucji żywności. Targi są idealną okazją do odkrycia nowych produktów, technologii oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych. W tym roku swoją ofertę w Pawilonach Narodowych zaprezentują m.in. firmy z Włoch, Hiszpanii, Turcji, Tunezji, Cypru, Sri Lanki i Tajlandii.
Partnerem tytularnym targów została, drugi rok z rzędu, KSM-66 Ashwagandha, marka należąca do firmy Ixoreal, działającej w 85 lokalizacjach na całym świecie. Obecnie koncentrat znajduje zastosowanie w około 1500 produktach na całym świecie, co sprawia, że jest to najpopularniejsza Ashwagandha na globalnym rynku.

Tradycja spotyka się z innowacjami
Na targach WorldFood Poland odwiedzający będą mieli okazję odkryć bogactwo innowacyjnych produktów z branży spożywczej, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie na zdrowe i ekologiczne opcje żywieniowe. Wśród nich znajdą się wegańskie alternatywy dla tradycyjnych produktów spożywczych, w tym unikatowe roślinne sery oraz zamienniki mięsa i jaj. Nie zabraknie również przekąsek z owadów, oferujących wysokobiałkową alternatywę dla konwencjonalnych źródeł białka.
Odwiedzający będą mieli szansę skosztować również bardziej tradycyjnych produktów, jak ciasto miodowe, które zyskało uznanie Czeskich smakoszy, czy innowacyjnych batonów proteinowych, które łączą wysoką wartość odżywczą z dbałością o zdrowie konsumenta. Odkryją również zalety certyfikowanej oliwy z oliwek i będą mieli okazję zapoznać się z ofertą makaronów instant, które stanowią szybką, zdrową i smaczną opcję posiłku. Sprawdź pełną listę wystawców i wybierz z kim chciałbyś się spotkać.

Sektor suplementów i żywności funkcjonalnej
Sektor suplementów i żywności funkcjonalnej również będzie szeroko reprezentowany, prezentując produkty wspierające zdrowie i dobre samopoczucie, w tym innowacyjne kompleksy fosfolipidów z kwasami omega-3, choliną i astaksantyną, a także różnorodne nutraceutyki w formach, takich jak kapsułki, żelki czy napoje funkcjonalne.

Targi są doskonałą okazją, by na własne oczy zobaczyć i wypróbować te innowacyjne produkty, poznać najnowsze trendy w branży spożywczej i zdobyć inspiracje dla zdrowszego trybu życia.

Strefa B2B i spotkania handlowe
Specjalna strefa Spotkań Handlowych oraz program umawiania biznesowych spotkań 1:1 umożliwi wystawcom i odwiedzającym efektywne nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz rozwijanie istniejących relacji w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze.
To doskonała okazja, by w komfortowych warunkach omawiać współprace i negocjować umowy, wszystko przy wsparciu dedykowanego koordynatora i bez dodatkowych kosztów dla wystawców oraz przedstawicieli działów zakupów. Sponsorem Strefy Spotkań Handlowych, kolejny rok z rzędu, została firma Dolina Dobra, marka czerpiąca inspiracje z natury i promująca zrównoważone rolnictwo i jakość towarów produkowanych w harmonii z naturą.

Konsultacje branżowe
Skorzystanie z bezpłatnych konsultacji branżowych podczas targów WorldFood Poland to niepowtarzalna okazja, by uzyskać cenne porady dotyczące ekspansji biznesu na rynki krajowe i międzynarodowe. Eksperci z różnych dziedzin podzielą się w sesjach 1-na-1 wiedzą na temat eksportu, finansowania handlu zagranicznego, standardów bezpieczeństwa żywności oraz kontroli jakości produktów rolno-spożywczych co daje uczestnikom możliwość uzyskania indywidualnych porad i wskazówek dotyczących wyzwań biznesowych i technologicznych kluczowych dla rozwoju działalności. Zapisz się na bezpłatną konsultację w dn. 17 kwietnia do wybranego eksperta – sprawdź grono ekspertów.

Atrakcje dodatkowe
Oprócz intensywnego programu konferencyjnego, targi oferują szereg atrakcji dodatkowych, takich jak warsztaty i pokazy kulinarne, degustacje oraz konkursy, które umożliwią uczestnikom pełniejsze doświadczenie bogactwa branży spożywczej.
Pokazy kulinarne na targach WorldFood Poland to prawdziwa uczta dla zmysłów, oferująca uczestnikom wyjątkową okazję do obserwowania pracy utalentowanych szefów kuchni i poznania nowych smaków z różnych zakątków świata, co stanowi inspirację dla profesjonalistów oraz miłośników gotowania. Bellavita Food Academy to wyjątkowa atrakcja dla każdego gościa targów, poszukującego szkoleń i warsztatów o włoskich produktach oraz włoskich winach.
Podczas targów odbędą się również pokazy Live Cooking kuchni tajskiej, gdzie kucharze z restauracji Taka Tajka i PaTaThai zaprezentują autentyczne tajskie smaki, oferując uczestnikom niezapomniane doświadczenie kulinarne prosto z serca Tajlandii. Odwiedź stoisko Doliny Dobra i daj się zaskoczyć grillowym menu w prawdziwie mistrzowskim wydaniu. Cienkie kiełbaski w różnych wariantach smakowych czy może tradycyjna śląska? Spróbuj wszystkich podczas gotowania na żywo z grill-masterem.


Dołącz do Nas
Zapraszamy wszystkich przedstawicieli branży spożywczej, handlowców, producentów i dystrybutorów, aby dołączyli do nas na WorldFood Poland. To wyjątkowa okazja do zdobycia wiedzy, nawiązania cennych kontaktów biznesowych i odkrycia inspirujących innowacji, które kształtują przyszłość branży spożywczej.

Do zobaczenia na WorldFood Poland!

Data: 16-18 kwietnia
Miejsce: EXPO XXI, Warszawa
Wymagana rejestracja on-line: https://rejestracja.worldfood.pl/
Kontakt z Organizatorem: info@worldfood.pl; www.worldfood.pl

Michał Nowak

Michał Nowak

Współzałożyciel BIOprofit.info. Wydawca, dziennikarz i marketingowiec od blisko 10 lat związany z branżą żywności ekologicznej. W poprzednich latach redaktor prowadzący i dyrektor sprzedaży w branżowym magazynie dedykowanym dla sektora produktów BIO. Pasjonat analizy danych i sprzedaży. Właściciel Straton Media.

  Polecane wpisy

  Skuteczna uprawa ekologiczna. Ministerstwo Rolnictwa udostępnia metodyki

  by | maj 17, 2024 | Aktualności,Rynek i branża | 0 Comments

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi systematycznie publikuje broszury wspierające rolników ekologicznych w efektywnej uprawie i hodowli zgodniej z zasadami rolnictwa...

  Raport o rynku Fairtrade w Polsce

  Kakao i kawa to najlepiej sprzedające się produkty Fairtrade w 2023 [RAPORT FAIRTRADE POLSKA]

  by | maj 16, 2024 | Raporty,Rynek i branża | 0 Comments

  Kakao i kawa to najważniejsze kategorie produktowe FAIRTRADE w Polsce. Odpowiadają za 98% sprzedaży, przy czym wyroby czekoladowe to aż 89%. Wartość rynku Fairtrade w...

  E-konsumenci w Polsce – wyniki badania Barometr e-Shopper 2023 [raport]

  by | maj 15, 2024 | Raporty | 0 Comments

  „Barometr e-Shopper” 2023 to badanie przygotowane dla Geopost, dzięki któremu po raz pierwszy mamy możliwość zapoznania się z tak szerokim zestawieniem e-konsumentów w...

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 to szansa na kształtowanie bardziej ekologicznej Europy

  by | maj 9, 2024 | Aktualności | 0 Comments

  Wybory do Parlamentu Europejskiego w dniach 6–9 czerwca 2024 r. zapoczątkowują nowy cykl unijny. Miliony Europejczyków będą głosować nad wyborem swoich przedstawicieli...

  „Jurek Maskonurek MISJA PUFFINÓW” – w czerwcu w kinach

  by | maj 7, 2024 | Aktualności | 0 Comments

  Już w czerwcu na ekrany kin wejdzie bajka „Jurek Maskonurek MISJA PUFFINÓW”, której Patronem firma Puffins — producent zdrowych i ekologicznych owocowych przekąsek dla...

  Bio Planet publikuje raport podsumowujący 2023 rok

  by | kwi 29, 2024 | Aktualności,Raporty | 0 Comments

  Spółka Bio Planet, lider dystrybucji żywności ekologicznej w Polsce, opublikowała raport ESPI podsumowujący 2023 rok. Sprzedaż, zysk i kurs akcji wrosły, ale nie będzie...

  WorldFood Poland 10 edycja [Raport potargowy]

  by | kwi 26, 2024 | Wydarzenia | 0 Comments

  Za nami 10 edycja targów WorldFood Poland, która miała miejsce w Warszawie w dniach 16-18.04.2024.W targach wzięło udział 300 wystawców z 30 krajów, z czego 42%...

  Ekoj uruchamia dostawy chłodnicze dla Bydgoszczy, Torunia i okolic

  by | kwi 25, 2024 | Aktualności,Rynek i branża | 0 Comments

  Dostawy chłodnicze żywności ekologicznej – Bydgoszcz, Toruń i okolice mogą korzystać z oferty nowego dostawcy. W kujawsko – pomorskim debiutuje sklep z ekożywnością...

  Primavika dołącza do Grupy Inter Europol S.A.

  by | kwi 23, 2024 | Aktualności | 0 Comments

  Grupa Kapitałowa Europol S.A. zakupiła 100 proc. udziałów w spółce Primavika, która od 1998 roku zajmuje się produkcją żywności wegańskiej oraz ekologicznej (pod marką...